Εδώ θα δημοσιεύεται το υλικό του project με τίτλο "Διάστημα" που υλοποιούν οι μαθητές του Α4.

Παρακάτω δίνονται  σύνδεσμοι με χρήσιμες πληροφορίες στις επί μέρους θεματικές ενότητες του project.

Η εξέλιξη του σύμπαντοςΗ ζωή στο ηλιακό σύστημαΜαύρες τρύπεςΗ καθημερινότητα στον ISSΣτάδια κατασκευής του ISSTEDx ΝανόπουλοςΕξωπλανήτης

To project 2019-2020 έφτασε στο τέλος. Τελικό προϊόν η ιστοσελίδα με όλες τις εργασίες των μαθητών

Η ιστοσελίδα που συγκέντρωσε τους περισσότερους βαθμούς στο project "Διάστημα" ανήκει στην "Ομάδα δύο". Η ιστοσελίδα κέρδισε ομόφωνα την πρώτη θέση στην ψηφοφορία που έκαναν οι μαθητές του Α4. Πρέπει να τονίσω ότι για το περιεχόμενο της ιστοσελίδας εργάστηκαν όλες οι ομάδες. Πολλά συγχαρητήρια σε ΟΛΟΥΣ και ΟΛΕΣ !!! Μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα εδώ.

Ένα ενδιαφέρον βίντεο που αφορά τα διαστημικά σκουπίδια (debris)

Thursday the 16th. Πολυκαρπούλου Μαρία - Joomla 3.3 Templates